1. Świat Toyoty
  2. O Toyocie
Historia firmy

 Początki każdego biznesu są trudne, wymagające wielkiego poświęcenia, nierzadko wielu wyrzeczeń i nakładu ciężkiej pracy. Jednak później osiągnięty sukces smakuje wyjątkowo dobrze, jest wielką radością i motywacją do dalszych działań. Dobrze wiemy jak to jest. Tak było i z naszą rodzinną firmą, która postanowiła związać się z branżą motoryzacyjną. W 1978 roku rozpoczęliśmy budowę pierwszej stacji w Ujściu przy ulicy Jagiełły. Był to mały warsztat samochodowy na trzy stanowiska i zaplecze socjalne. Na początku lat 80-tych montowaliśmy w nim nowe typy aut, w szczególności polskie Polonezy i Fiaty. Te właśnie działania, które wspominamy dziś z wielkim sentymentem, można uznać za zalążek naszej kariery, związanej ze sprzedażą samochodów.


Kolejny ważny krok w prawdziwym biznesie postawiliśmy w 1987 roku. Było nim podpisanie przez nasz “salon” umowy współpracy z przedsiębiorcami z Niemiec. W ramach tej kooperacji naprawiano w Ujściu uszkodzone samochody, które następnie wracały na rynek niemiecki. Z czasem działania te zostały przekształcone w import. Był to czas prawdziwego boomu samochodowego, kiedy na polskie drogi wyjechały tysiące zachodnich marek. Ten fakt zadziałał tylko na naszą korzyść. Cóż w interesach ważne jest też szczęście, z którym wówczas było nam po drodze.


Nadchodzi rok 1994, a wraz z nim pojawia się w naszym życiu Toyota z Kraju Kwitnącej Wiśni. Wyzwania to nasza specjalność dlatego w czerwcu 1994 roku podjęliśmy decyzję o budowie salonu sprzedaży aut, który został oddany do użytku już we wrześniu. W kolejnym miesiącu podpisaliśmy umowę dealerską z japońskim koncernem. Pierwszym sygnałem, który potwierdził słuszność podjętej przez nas decyzji, była zadowalająca sprzedaż w pierwszym roku działalności– 46 sztuk aut.


Po pięciu latach rozpoczęliśmy budowę nowego salonu, również w Ujściu przy ulicy Pilskiej. Po roku mieliśmy kolejny powód do dumy – nasz nowy salon Toyoty, który w 2008 roku został rozbudowany i po dzień dzisiejszy jest jednym z największych salonów Toyoty w Polsce.
    
Rozwijająca się pomyślnie współpraca z Toyota Motor Poland sprawiła, iż postanowiliśmy iść za ciosem i w sierpniu 2003 roku otworzyliśmy kolejny salon tej marki. Przestronny, nowoczesny i funkcjonalny obiekt został wybudowany w Suchym Lesie koło Poznania. Dwa lata później nadszedł czas na nową inwestycję, tym razem spod znaku LEXUS-a. Nowy obiekt powstał w zaskakującym tempie 5 miesięcy od momentu rozpoczęcia budowy do chwili jego otwarcia. To zupełnie inny salon, w wyrafinowanym stylu, przenoszący naszych wymagających klientów do innej rzeczywistości. W tym miejscu trudno posilić się innym komentarzem niż ten “luksusowy samochód, luksusowy salon”. Jesteśmy pierwszym w naszym kraju salonem tej marki.


Na tym nie koniec. Gdy wchodzimy do gry, nie mówimy tak szybko “stop”. Upalny lipcowy wieczór 2010 roku na długo pozostanie w naszej pamięci. Tego właśnie dnia swoje podwoje otworzyło nasze piąte “biznesowe dziecko” . Autoryzowany Serwis Blacharsko- Lakierniczy w Złotkowie k/Poznania to niezależny, kompleksowy serwis. Nasza najnowsza inwestycja, spełniająca najwyższe standardy środowiskowe, jest projektem współfinansowanym przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu Państwa w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.


Po 45 latach obecności w branży motoryzacyjnej, wciąż jesteśmy rozwijającą się i rozpoznawalną firmą, zarówno w Wielkopolsce, jak i w całym kraju. W naszym dorobku znalazło się wiele dokonań w działalności gospodarczej, które zostały uznane licznie przyznanymi nagrodami i certyfikatami. Dostrzeżenie i docenienie naszego profesjonalizmu działań w realizacji założonej wizji i strategii rozwoju, wysokich kwalifikacji merytorycznych i zawodowych naszych pracowników, gwarantowanej jakości usług serwisowych, dbałości o klienta czy wzorcowego systemu zarządzania naszą firmą, zachęcają nas i motywują do dalszych działań i podejmowania kolejnych nowych wyzwań.


Zapraszamy serdecznie do naszych autoryzowanych salonów w Ujściu, Suchym Lesie, do salonu LEXUS-a i Salonu Samochodów Używanych w Poznaniu oraz Autoryzowanego Serwisu Blacharsko-Lakierniczego w Złotkowie.